Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Голова Ладижинського міського суду Вінницької області
_______________Патраманський І.О.
(підпис)
“11” грудня 2014 року
про заходи пожежної безпеки у службових (офісних) приміщеннях Ладижинського міського суду Вінницької області
1. Галузь застосування.
Ця інструкція поширюється на службові, офісні (далі службові) приміщення і визначає вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки в цих приміщеннях.
Інструкція є обов’язковою для вивчення та виконання всіма працівниками та відвідувачами, які знаходяться у службових приміщеннях, а також обслуговуючим персоналом підприємства, установи, організації, закладу незалежно від форми власності.
2. Вимоги пожежної безпеки.
Меблі та обладнання мають розміщуватися таким чином, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення (завширшки не менше
У міру накопичення та після закінчення роботи горючі відходи слід прибирати у спеціально відведені сміттєзбірники. Електромережі, електроприлади і апаратура повинні експлуатуватися тільки у справному стані з урахуванням вказівок та рекомендацій підприємств виготовлювачів. У разі виявлення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток та інших електровиробів їх слід негайно вимкнути та вжити необхідних заходів щодо приведення у пожежобезпечний стан.
Документи, папір та інші горючі матеріали слід зберігати на відстані не менше
Засоби протипожежного захисту слід утримувати у справному стані. Усі працівники повинні вміти користуватись наявними вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежогасіння, знати місце їх знаходження. Відстань від найбільш віддаленого місця приміщення до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати
У службових приміщеннях не допускається:
- влаштовувати тимчасові електромережі, прокладати електричні проводи безпосередньо по горючій основі, експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами);
- захаращувати підступи до засобів пожежогасіння;
- курити, використовувати легкозаймисті рідини;
- проводити вогневі, зварювальні та інші роботи без спеціального дозволу (наряду-допуску);
- вмикати електронагрівальні прилади (чайники, кип’ятильники тощо) без негорючих підставок та в місцях, де їх використання не передбачено (або заборонено) керівником (власником).
Відповідальний за протипожежний стан службових приміщень після закінчення роботи зобов'язаний:
- оглянути приміщення, переконатись у відсутності порушень, що можуть призвести до пожежі;
- вимкнути освітлення, електроживлення приладів та обладнання (за винятком електрообладнання, яке за вимогами технології повинно працювати цілодобово).
Відповідальний за протипожежний стан приміщення: Соколюк М.О.
3. Обов’язки та дії працівників у разі пожежі.
У випадку пожежі терміново повідомити пожежну охорону об’єкта (за її наявності) або по телефону 101, 6-43-11, вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, своє прізвище.
Повідомити про виникнення пожежі адміністрацію та чергового (за його наявності) по підприємству, установі, організації, закладу в нічний час.
Організувати евакуацію людей та матеріальних цінностей.
Вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію.
Розпочати гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння.
Організувати зустріч підрозділів пожежної охорони та надати їм допомогу в процесі гасіння пожежі.