flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Мрієте бути державним службовцем – думайте!

24 травня 2012, 15:20
Кожна людина мріє зайняти гідне місце в суспільстві, а тому ми з ранніх літ навчаємося в школі, здобуваємо освіту у вищих навчальних закладах, для того щоб в подальшому житті влаштуватися на роботу та працювати на благо своєї держави.
В наш час в Україні досить важке становище з працевлаштуванням, але для досвідчених спеціалістів завжди знайдеться місце роботи.
На сьогоднішній день відбулося багато змін в процедурі прийняття на державну службу. Крім того, що потрібно пройти конкурс, де перевіряють знання, ще претендент на посаду має дати згоду на перевірку особистих даних рядом державних органів.
Відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», 25 січня 2012 року № 33/2012 Указом Президента України затверджено Порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно до затвердженого порядку спеціальній перевірці підлягають відомості щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Спеціальна перевірка відомостей про кандидатів на посаду судді здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Спеціальній перевірці підлягають відомості щодо:
-          притягнення особи до кримінальної відповідальності, у тому числі за корупційні правопорушення, наявності судимості, її зняття, погашення;
-          факту, чи є особа піддана або піддавалася раніше адміністративним стягненням за корупційні правопорушення;
-          достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік;
-          наявності в особи корпоративних прав;
-          стану здоров'я, освіти, наявності наукового ступеня, вченого звання, підвищення кваліфікації;
-          громадянства;
інших відомостей, вимога щодо подання яких установлена законом.
Спеціальна перевірка проводиться за письмовою згодою кандидата, яка подається разом із заявою про призначення, а в разі конкурсного добору така згода подається протягом трьох днів із дати одержання кандидатом повідомлення про результати конкурсу.
У разі ненадання кандидатом згоди, спеціальна перевірка стосовно нього не проводиться і питання щодо його призначення або підготовки подання для призначення на відповідну посаду не розглядається.
Спеціальна перевірка проводиться у п'ятнадцятиденний строк із дати направлення керівником органу державної влади, органу місцевого самоврядування, який організовує проведення перевірки, запиту про проведення спеціальної перевірки.
Спеціальна перевірка проводиться:
-          Міністерством внутрішніх справ України - щодо відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності, наявність судимості, її зняття, погашення, про застосування до кандидата адміністративних стягнень за корупційні правопорушення;
-          Міністерством юстиції України - щодо наявності у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення, відомостей про кандидата;
-          Державною податковою службою України - щодо достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік;
-          Міністерством охорони здоров'я України - щодо відомостей про стан здоров'я кандидата;
-          Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України - щодо освіти, наявності у кандидата наукового ступеня, вченого звання;
-          Державною міграційною службою України - щодо відомостей про громадянство.
Відповідний орган державної влади чи орган місцевого самоврядування не пізніше наступного робочого дня після одержання згоди кандидата надсилає до органів, які проводять спеціальну перевірку або до їх територіальних органів чи підрозділів запит, підготовлений кадровою службою цього органу.
Запит підписується керівником відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, а в разі його відсутності - особою, яка виконує його обов'язки, або заступником керівника цього органу відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
У разі встановлення за результатами спеціальної перевірки факту подання кандидатом неправдивих відомостей посадова особа (орган), яка (який) здійснює призначення (обрання) на посаду, відмовляє такому кандидату у призначенні (обранні) на посаду та протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної інформації повідомляє про виявлений факт правоохоронним органам для реагування в установленому законом порядку.
Кандидат, щодо якого проведена спеціальна перевірка, має право на ознайомлення з довідкою про результати спеціальної перевірки. У разі незгоди кандидата з результатами перевірки він може подати свої зауваження у письмовій формі стосовно її результатів до відповідного органу.
Органи, які проводили спеціальну перевірку, у разі надходження від кандидата зауважень стосовно результатів спеціальної перевірки надають йому письмову відповідь протягом десяти днів з дати надходження зауважень.
Отож дивлячись на перелік процедур при прийнятті на посаду, подумайте про своє майбутнє зараз! Одна ваша незначна, на перший погляд, витівка, може стати на заваді вашої мрії бути державним службовцем.
 
Консультант з кадрової роботи
Ладижинського міського суду

Вінницької області Іванько О.Д.