flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Позбавлення права керування транспортними засобами

06 грудня 2018, 11:29

За 11 місяців 2018 року Ладижинським міським судом  65 водіїв притягнуто до адміністративної відповідальності за керування

транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння

 

         Адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) є одним із найнебезпечнішим за своїми шкідливими наслідками. Слід вказати, що за цією статтею можуть бути притягнуті до відповідальності не тільки особи, які самі керували транспортними засобами в стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також особи, які передали керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, та особи, що керували транспортним засобом і відмовилися від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції

         В Україні, за статистичними даними, 37% від загальної кількості дорожньо-транспортних пригод припадає на аварії за участю водіїв, які перебувають за кермом у стані сп’яніння.  При цьому смертність в Україні унаслідок дорожньо-транспортних пригод - одна із найбільших у Європі та постійно зростає.

         За вчинення вказаного правопорушення передбачена досить сувора адміністративна відповідальність.

         За ч. 1 ст. 130 КУпАП - накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         За ч. 2 ст. 130 КУпАП, тобто за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

         За ч. 3 ст. 130 КУпАП, тобто за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за цією статтею, - накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

         Незважаючи на досить сувору відповідальність за вчинення даного правопорушення, відмічається тенденція до збільшення кількості даних випадків.

         Так, за 12 місяців 2017 року Ладижинським міським судом до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, притягнуто 35 осіб, а за 11 місяців 2018 року - 65 осіб.

         В 2018 році на даних осіб накладено адміністративне стягненя у виді штрафу на загальну суму 765 000 грн. та  позбавлено права керування транспортним засобом на певні строки. На двух осіб накладено адміністративне стягнення  в розмірі 40800 грн., на кожного, з позбавленням права керувати транспортним засобом на 10 років.

         Слід вказати, що 22 листопада 2018 року Верховною радою України прийнято Закон № 2543-VIII, яким посилюється відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння шляхом переведення її в кримінальну площину.Тобто  за керування транспортиним засобом в стані сп`яніння особа буду нести кримінальну відповідальність.

         Можливо такі законодавчі зміни змусять водіїв замислить перед тим як сідати за кермо транспортного засобу в стані сп`яніння та зменшать шкідливі суспільні наслідки від таких дій.

         На момент підготовки даної інформації вищевказаний Закон законної сили не набрав.

 

               

 Консультант суду                                                              С.О. Безпалько